|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
Закрите акцiонерне товариство "Будiвельне управлiння - 28" (далi за текстом - Товариство) створено згiдно з рiшенням засновникiв (Протокол Установчих зборiв № 1 вiд "08" квiтня 2002 року).
Засновниками Товариства є: громадяни, мiж якими розподiляються акцiї, що створюють статутний (складений) капiтал i вирiшують питання функцiонування Товариства. |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Органами управлiння Товариства є:
" Загальнi збори акцiонерiв Товариства (надалi - Загальнi збори);
" Наглядова рада;
" Дирекцiя.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Дирекцiї здiйснюється Ревiзiйною комiсiєю Товариства, яка є органом контролю Товариства. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третих осiб на протязi звiтного року не надходило |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Бухгалтерський облiк в Товариствi в перiод з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року ведеться вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк в Українi" вiд 16.07.99 №996-ХIУ, "Iнструкцiї про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку, активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй", затвердженої наказом МФУ вiд 30.11.99 року № 291 та Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених МФУ України.
На пiдприємствi використовують журнально-ордерну форму бухгалтерського облiку.
В бухгалтерському облiку товариства на рахунку 10"Основнi засоби" вiдображенi активи, оцiнка яких вiдповiдає критерiям П(С)БО 7"Основнi засоби".
При нарахуваннi амортизацiї основних засобiв товариство застосовувало норми i методи передбаченi податковим законодавством до 01.04.2011 року.
Згiдно наказу про облiкову полiтику ЗАТ "БУ -28" нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу, за яким рiчна сума амортизацiї визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта.
Вартiсть запасiв достовiрно визначена згiдно п.5П(С)БО9 "Запаси". Товариство протягом року забезпечило незмiннiсть визначення методiв оцiнки вибуття запасiв i користувалося методом ФIФО, згiдно п.19П(С)БО 9"Запаси".
Облiк витрат ведеться у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО№16"Витрати". Перелiк i склад статей витрат вiдповiдають вимогам п.10 та п.11П(С)БО16 .
Вiдображення дебiторської заборгованостi i оцiнку її реальностi товариство здiйснювало згiдно П(С)БО10"Дебiторська заборгованiсть ".
Згiдно з критерiями вищезгаданого П(С)БО товариство класифiкувало дебiторську заборгованiсть до поточної.
Кредиторська заборгованiсть облiковується i оцiнюється товариством згiдно критерiїв П(С)БО№11"Зобов"язання".
При визначеннi фiнансових результатiв дiяльностi товариства, дотримано вимоги П(С)БО №15 "Дохiд" i П(С)БО №16 "Витрати", принцип вiдповiдностi доходiв та витрат.
Прибуток за звiтний перiод визначено вiрно, данi "Звiту про фiнансовi результати" як по доходах, так i по витратах пiдтверджуються даними бухгалтерського облiку та вiдповiдають вимогам П(С)БО №1 "Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi" i П(С)БО №3 "Звiт про фiнансовi результати". |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКА ФIРМА "КАРАТ - АУДИТ"
м. Черкаси, вул. Гагарiна 21. кв. 266, рIр 260060000239920 ПАТ "Укрсоцбанк", МФО 300023. Сертифiкат аудитора серiї А №002977 Рiшенням АПУ вiд 23.09.2010р. №220I2, термiн дiї сертифiкату продовжено до 31.10.2015р. Свiдоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фiрм якi надають аудиторськi послуги №3781 видано АПУ 30.03.2006р. Свiдоцтво чинне до 31.03.2016р. ТIфакс (0472) 56-68-82 моб.80674911501
Звiт Незалежного Аудитора
Акцiонерам ЗАТ "БУ - 28"
Керiвництву ЗАТ "БУ - 28"
ДКЦПФР
м. Черкаси
вул. Першотравнева 72
Ми провели аудит фiнансової звiтностi Закритого акцiонерного товариства "БУ- 28" м.Черкаси, що додається, яка включає баланс станом на 31.12.2011р., звiт про фiнансовi за рiк, що закiнчився на зазначену дату.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал товариства несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Нацiональних Положень(Стандартiв) бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiсть аудитора є висловлення думки щодо фiнансової звiтностi виходячи з оцiнки висновкiв на основi отриманих аудиторських доказiв.
Аудитор здiйснив перевiрку у вiдповiдностi до вимог та положень Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", iнших законодавчих актiв України та до вимог Мiжнародних стандартiв аудиту, (далi - МСА) прийнятих в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням Аудиторської палати України №122I2 вiд 18.04.2003року, в тому числi у вiдповiдностi до МСА 700 "Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi" Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування та виконання аудиторської перевiрки для формування думки щодо того, чи фiнансова звiтнiсть складена у всiх суттєвих аспектах вiдповiдно до концептуальної основи фiнансової звiтностi отримання впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур з метою отримання аудиторських доказiв щодо сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора. До таких процедур входить оцiнка ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Оцiнюючи ризикiв, аудитор розглядає аспекти внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, що застосовується, та прийнятностi облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом та загального подання фiнансових звiтiв.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
Висловлення думки.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi є загальнi вимоги стосовно подання iнформацiї про фiнансову звiтнiсть згiдно Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, дiючими в Українi, що вимагають правдивого розкриття i подання iнформацiї у вiдповiдностi до принципiв безперервностi, послiдовностi, суттєвостi, порiвнянностi iнформацiї, структури та змiсту фiнансової звiтностi.
На нашу думку, фiнансова звiтнiсть достовiрно в усiх суттєвих аспектах надає достовiрну та справедливу iнформацiю про фiнансовий стан Закритого акцiонерного товариства "БУ - 28" м.Черкаси станом на 31.12.2011р. її фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату у вiдповiдностi до прийнятих в Українi Нацiональних Положень (Стандартiв) бухгалтерського облiку та Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi"..
Пiд час перевiрки Аудитом не були виявленi ознаки якi ставлять пiд сумнiв Приватне акцiонерне товариство продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Директор АФ "Карат -Аудит"
Незалежний аудитор I I. М. ЛюбченкоI
22 березня 2012р.
м. Черкаси, вул. Гагарiна 21I266
Примiтки до аудиторського звiту Незалежного аудитора
про фiнансову звiтнiсть Закритого акцiонерного товариства "БУ -28" м. Черкаси за 2011р.
1. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
Повна назва Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю - аудиторської фiрми "Карат - Аудит"
Код ЄДРПОУ 22804749
Мiсцезнаходження м. Черкаси, б-р. Шевченка, 243I89,
тел. 566-882
Номер свiдоцтва про державну реєстрацiю, дата видачi 22804749, 14.09 1995р.
Орган, що видав свiдоцтво Черкаський мiськвиконком
Серiя, дата видачi сертифiката аудитора, та термiн дiї Серiя А, №002977, Рiшенням Аудиторської Палати України №220I2 вiд 23.09.2010р., термiн дiї сертифiката продовжено до 31.10.2015р.
Номер та дата свiдоцтва про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi.
№ 3781 вiд 30.03.2006р., видано Аудиторською Палатою України. Строк дiї свiдоцтва - до 31 березня 2016р.
2. Основнi вiдомостi про умови договору на проведення аудиту
Номер договору на проведення аудиту: №17 вiд 28.02.2012р.
Перiод проведення аудиту з 01.01.2011р. по 31.12.2011р.
Дата початку проведення аудиту: 14.03. 2012р.
Дата закiнчення проведення аудиту: 22.03.2012р.
Пiдставою для проведення аудиту є дiючi законодавчi акти України в тому числi Закон України "Про аудиторську дiяльнiсть", Закон України "Про цiннi папери та фондовий ринок" .
Аудиторський висновок складено з урахуванням вимог Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням ДКЦПФР вiд 19.12.2006р. за №1528, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.01.2007р. за № 53I13320.
Аудитор здiйснив перевiрку у вiдповiдностi до вимог та положень Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", iнших законодавчих актiв України та до вимог Мiжнародних стандартiв аудиту, (далi - МСА) прийнятих в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням Аудиторської палати України №122I2 вiд 18.04.2003року, в тому числi у вiдповiдностi до МСА 700 "Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi" якi вимагають сформулювати думку щодо того, чи фiнансова звiтнiсть складена в усiх суттєвих аспектах вiдповiдно до застосовної концептуальної основи фiнансової звiтностi. Аудитор перевiрив фiнансовi звiти суб'єкта господарювання, що додаються:
- Баланс станом на 31 грудня 2011року (форма 1-м);
- Звiт про фiнансовi результати за 2011рiк (форма №2-м);
3. Основнi вiдомостi про емiтента
Повна назва Закрите акцiонерне товариство "Будiвельне управлiння -28"
Код ЄДРПОУ 32033676
Мiсцезнаходження 7110136400 18014 м. Черкаси, Приднiпровський район, вул. Першотравнева, будинок 72
Дата первинної реєстрацiї 10.06.2002р.
Дата та номер останньої реєстрацiйної дiї 26,09.2008р. №10261050004003003
Основнi види дiяльностi 45.21.1 Будiвництво будiвель
60.24.0 Дiяльнiсть автомобiльного вантажного транспорту
51.53.2 Оптова торгiвля будiвельними матерiалами
51.55.0 Оптова торгiвля хiмiчними продуктами
51.90.0 Iншi види оптової торгiвлi
4. Адекватнiсть бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi
облiковiй полiтицi товариства
Протягом 2011р. згiдно наказу про облiкову полiтику пiдприємства було забезпечено незмiннiсть вiдображення господарських операцiй та оцiнки майна. Облiкова полiтика сформована у вiдповiдностi з основними принципами бухгалтерського облiку i фiнансової звiтностi: автономностi, обачностi, послiдовностi, безперервностi, повного висвiтлення подiй, превалювання сутностi над формою, перiодичностi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат.
Облiкова полiтика забезпечує можливiсть надання користувачам фiнансової звiтностi правдивої, повної та неупередженої iнформацiї про фiнансовий та майновий стан пiдприємства, доходи витрати i способи отримання фiнансових результатiв,
Принципи облiкової полiтики застосовувались при веденнi бухгалтерського облiку та не змiнювалася протягом 2011р.
Бухгалтерський облiк та складання фiнансової звiтностi здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, iнших нормативних документiв щодо ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi.
Фiнансовi звiти були пiдготовленi на основi принципу iсторичної собiвартостi, тобто активи та зобов'язання товариства оцiнюються за iсторичною(первiсною) вартiстю.
Фiнансова звiтнiсть складена на пiдставi даних бухгалтерського облiку .
Товариство веде бухгалтерський облiк всiх господарських операцiй шляхом безперервного документування їх вiдображення на рахунках бухгалтерського облiку методом подвiйного запису згiдно з планом рахункiв бухгалтерського облiку застосовуючи для обробки облiкових даних журнально-ордерну форму облiку iз застосуванням комп'ютерної бухгалтерської програми
У 2011р. застосовувався План рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань господарських операцiй пiдприємства з урахуванням положень Iнструкцiї, щодо застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй затвердженої наказом Мiнфiну вiд 30.11.1999р. №291 ( зi змiнами та доповненнями).
Статтi наведенi у фiнансовi звiтностi вiдповiдають таким критерiям:
iснує ймовiрнiсть надходження або вибуття економiчних вигод i їх оцiнка може бути достовiрно визначена.
Опис обсягу аудиторської перевiрки:
- розкриття iнформацiї за видами активiв вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема Н(П) СБО та Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку;
- розкриття iнформацiї про зобов'язання вiдповiдно до встановлених нормативiв;
- розкриття iнформацiї про власний капiтал вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема Н(П) СБО та Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку;
- вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам законодавства;
- сплати товариством статутного капiталу у встановленi законодавством термiни;
- розкриття iнформацiї про дiї, якi вiдбувалися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв визначених ч.1 ст.41ЗУ "Про цiннi папери та фондовий ринок";
- розкриття iнформацiї про подiї пiсля дати балансу;
- аналiз показникiв фiнансового стану за 2010р.,та 2011р.
Фiнансова звiтнiсть складена на пiдставi даних бухгалтерського облiку товариства. Iнвентаризацiя активiв i зобов'язань, пiд час якої перевiряються їх наявнiсть, документальне пiдтвердження i стан та дається оцiнка, проводилася перед складанням рiчної фiнансової звiтностi.
Вiдповiдальними за фiнансово-господарську дiяльнiсть в товариствi, за перiод, що перевiряється були :
Керiвник - Кравченко Володимир Панасович .
Головний бухгалтер - Кирянiвська Раїса Миколаївна.
Вiдповiдно до ст. 5 ЗУ "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" товариство ведуть бухгалтерський облiк i складають фiнансову звiтнiсть у грошовiй одиницi України
5. Адекватнiсть системи внутрiшнього контролю
При проведеннi аудиту фiнансової звiтностi були розглянутi полiтики та процедури у системi бухгалтерського облiку внутрiшнього контролю та управлiння ризиками якi стосуються тверджень у фiнансових звiтах. За результатами перевiрки Аудитор дiйшов висновку, що система внутрiшнього контролю, щодо ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в цiлому вiдповiдає загальним правилам бухгалтерського облiку.
Система внутрiшнього контролю, в цiлому вiдповiдає розмiру i структурi Товариства.
Примiтки до фiнансової звiтностi ЗАТ "БУ - 28"
У ходi перевiрки дослiджено достовiрнiсть даних бухгалтерського облiку, на пiдставi яких складено фiнансову звiтнiсть. Статтi фiнансової звiтностi вiдповiдають оборотам i сальдо рахункiв бухгалтерського облiку вiдображених за перiод з 01.01.2011р. по 31.12.2011р. Аудитор здiйснив тестування цих оборотiв i сальдо з метою отримання достатнiх доказiв того, що їх данi не мiстять суттєвих помилок, мають достатнє об'рунтування первинними документами i можуть слугувати базою для складання звiтностi.
1.Розкриття та перевiрка iнформацiї щодо активiв
1.1 Необоротнi активи
Iнформацiя про операцiї з необоротними активами, вiдображена у звiтностi та бухгалтерському облiку, в усiх суттєвих аспектах вiдповiдає нормативним документам, якi регламентують порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi.
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок року становить - 2225,7 тис. грн., знос - 1186,5 тис. грн., залишкова вартiсть - 1039,2 тис. грн., станом на 31.12.2011р. вiдповiдно становить - 2157,3тис. грн., знос - 1329,1 тис. грн., залишкова вартiсть - 828,2 тис.грн.
Придбанi (створенi) основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первинною вартiстю. Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв. За 2011р. було придбано(створено) основних засобiв та нематерiальних активiв на суму - 0 тис.грн. За звiтний перiод списано з балансу основних засобiв та нематерiальних активiв внаслiдок iх невiдповiдностi критерiям визнання активом на суму - 68,4 тис.грн., в тому числi за рахунок зносу на суму - 45,8 тис.грн. Облiк основних засобiв ведеться в бухгалтерських регiстрах по iнвентарних об'єктах та матерiально вiдповiдальним особам. Вартiсть основних засобiв вiдображена в фiнансовiй звiтностi по iсторичнiй собiвартостi. Згiдно наказу про облiкову полiтику ЗАТ "БУ -28" нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється iз за застосуванням прямолiнiйного методу, за яким рiчна сума амортизацiї визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта. За 2011р.нараховано амортизацiї основних засобiв та нематерiальних активiв на суму - 188,4тис.грн.
1.2 Запаси
Облiк запасiв на пiдприємствi здiйснюється вiдповiдно до П (С)БО № 9 "Запаси".
Iнформацiя про виробничi запаси, вiдображена у звiтностi та бухгалтерському облiку, в усiх суттєвих аспектах вiдповiдає нормативним документам, якi регламентують порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi.
Пiдприємство вважає запасами активи, якi :
- утримуються для використання за умов звичайної господарської дiяльностi, перебувають у процесi виробництва, виконання робiт, надання послуг, управлiння виробництвом, а також у разi, якщо iснує ймовiрнiсть отримання в майбутньому економiчних вигод, пов'язаних iз їх використанням та їх вартiсть може бути достовiрно визначена. Одиницею облiку запасiв вважається найменування запасiв.
Оцiнка запасiв при надходженнi здiйснюється за первiсною вартiстю, при вiдпуску у виробництво та iншому вибуттi за методом середньозваженої собiвартостi. На дату балансу - за найменшою з двох оцiнок: первiсною вартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї.
До складу первiсної оцiнки запасiв пiдприємство включало суми транспортно-заготiвельних витрат згiдно вимог П(С)БО.
Вартiсть малоцiнних та швидкозношуючих предметiв, якi визнаються запасами, при передачi в експлуатацiю виключаються зi складу активiв та ведеться оперативний кiлькiсний облiк за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдальними особами протягом строку їх фактичного використання.
При перевiрцi документального оформлення та вiдображення в облiку операцiй по оприбуткуваннi та вiдпуску ТМЦ т встановлено, що пiдставою для цього являються первиннi документи, якi фiксують факти здiйснення господарських операцiй у вiдповiдностi з ЗУ "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" та Положення про документальне забезпечення записiв в бухгалтерському облiку ,якi були затвердженi Мiнфiном України вiд 24.05.1995р. №68
Станом на 31.12.2010р. виробничих запасiв рахувалося на суму - 122,1 тис.грн., станом на 31.12.2011р. вiдповiдно на суму - 84,8 тис.грн.
1.3 Дебiторська заборгованiсть
Облiк, оцiнка та визнання дебiторської заборгованостi в цiлому вiдповiдає Положенню (стандарту) бухгалтерського облiку № 10 "Дебiторська заборгованiсть" Затверджено наказом Мiнфiну України вiд 08.10.1999р.№237 i вiдповiдає iнформацiї, вiдображеної у звiтностi та бухгалтерському облiку.
Iнформацiя про дебiторську заборгованiсть станом на 31.12. 2010р. та станом на 31.12.2011р.
Вид дебiторської заборгованостi Рядок балансу На початок
звiтного року
тис.грн. На кiнець
звiтного року
тис.грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги :
Чиста реалiзацiйна вартiсть 160 987,7 523,5
Первiсна вартiсть 161 987,8 523,5
Резерв сумнiвних боргiв 162 0 0
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками
з бюджетом
170
67,2
26,7
за виданими авансами 180 0 0
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 210 0 0
Поточнi фiнансовi iнвестицiї 220 180,9 180,9
Iншi оборотнi активи 250 0 0
Разом 1235,8 731,1
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги в балансi вiдображена за чистою реалiзацiйною вартiстю. Чиста реалiзацiйна вартiсть дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги станом на 31.12.2010р. становить - 987,7 тис. грн., станом на 31.12.2011р. - 523,5 тис. грн. Резерв сумнiвних боргiв пiдприємством не нараховувався.
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками: З бюджетом на початок року становить - 67,2тис. грн., на кiнець року - 26,7 тис. грн. Поточнi фiнансовi iнвестицiї на кiнець року становлять -180.9 тис.грн.
Грошовi кошти та їх еквiваленти на кiнець року становлять - 16,9 тис. грн. Проведено тест вiдповiдностi оборотiв синтетичних i аналiтичних регiстрiв облiку в нацiональнiй валютi - розбiжностей не встановлено. Залишок по рахунках коштiв належним чином вiдбиває грошовi надходження i виплати протягом звiтних перiодiв.
2. Розкриття та перевiрка iнформацiї щодо зобов'язань
2.1 Облiк, оцiнка, структура зобов'язань у звiтностi та бухгалтерському облiку визначенi вiдповiдно до нормативних документам, якi регламентують порядок бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi а також П(С)БО № 11"Зобов'язання" затвердженого наказом Мiнфiну України вiд 31.01.2000р.№ 20.
Основну суму зобов'язань на початок i кiнець року складають :
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги на початок року становить -1,0 тис. грн., на кiнець звiтного року - 5,3 тис. грн.
Поточнi зобов'язання за розрахунками: зi страхування на початок року - 18,6 тис. грн., на кiнець звiтного року - 18,5 тис .грн.; з оплати працi на початок року - 69,0 тис. грн., на кiнець звiтного року - 17,6 тис. грн.
Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi за сумою погашення.
3. Розкриття та перевiрка iнформацiї щодо власного капiталу
Достовiрнiсть, законнiсть, повнота та обєктивнiсть вiдображення у бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi власного капiталу вiдповiдає (стандарту) бухгалтерського облiку №5 "Звiт про власний капiтал" затвердженого наказом Мiнфiну України вiд 26.04.00р.№91.
Власний капiтал товариства станом на 31.12.2011р.представлено статутним капiталом, резервним капiталом, та фiнансовим капiталом, що iснує у виглядi нерозподiленого прибутку.
1.Статутний капiтал.
Статутний капiтал заявлений, зареєстрований i вiдображений в облiкових реєстрах в сумi - 180,9 тис. грн. в попереднiх звiтних перiодах. Розмiр статутного капiталу не змiнився i на момент перевiрки вiдповiдає даним Головної книги, балансу, i даним Статуту
Згiдно Свiдоцтва про державну реєстрацiю випуску акцiй вiд 09.04.2010р. за реєстрацiйним №5I23I1I2010 Черкаське теруправлiння ДКЦПФР засвiдчила випуск 18090 штук простих iменних акцiй на загальну суму 180900 тис. грн. гривень номiнальною вартiстю 10,00 гривень.
Засновникам товариства належать 18090 штук простих iменних акцiй, що становить 100% статутного капiталу. Акцiї Товариства сплаченi повнiстю за номiнальною вартiстю.
2. Резервний капiтал на кiнець року становить - 277,0 тис. грн.
3. Нерозподiлений прибуток на кiнець 2011 року становить - 1171,7 тис. грн.
У 2011р.товариство в результатi господарської дiяльностi отримало чистий збиток в сумi - 679,6 тис. грн.
4. Розкриття iнформацiї щодо фiнансових результатiв.
Доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) визначається на пiдприємствi вiдповiдно до положення П(С)БО 15 "Доходи". Доходи вiдображаються в облiку та звiтностi у момент виникнення, незалежно вiд часу надходження i сплати грошей в сумi справедливої вартостi активiв.
Прибуток визначено i наведено у Звiтi про фiнансовi результати за 2011р. по критерiях визнання доходiв i витрат вiдповiдно до П(С)БО "Звiт про фiнансовi результати".
Витрати на пiдприємствi визнаються вiдповiдно до положення (стандарту бухгалтерського облiку №16"Витрати" i визнаються в бухгалтерському облiку одночасно з зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань.
5. Висловлення думки щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Вартiсть чистих активiв згiдно ЦКУ ч.3 ст.155 не може бути меншою вiд суми статутного капiталу. Вартiсть чистих активiв ЗАТ "БУ -28" становить - 1629,6 тис. грн., що на 1448,7 тис. грн. бiльше вартостi статутного капiталу. Таким чином розрахункова вартiсть чистих активiв вiдповiдає вимогам ст.155 п.3 Цивiльного кодексу України.
6.Розкриття iнформацiї про дiї, що вiдбулися протягом звiтного перiоду та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою ст.41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок"
У ходi перевiрки за 2011р. не виявлено подiй визначених частиною першою ст.41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок", що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв:
7. Подiї пiсля дати балансу .
Аудитор пiдтверджує вiдсутнiсть подiй пiсля дати балансу якi можуть впливати на здатнiсть Приватного акцiонерного товариства продовжувати безперервно її дiяльнiсть.
Валюта балансу ЗАТ "БУ - 28" на 31.12.2011р. складає - 1661,0 тис. грн.
Таблиця №1
Показники Сума тис.грн.
На 31.12.2010р. На 31.12.2011р.
В активi
1.Необоротнi активи 1039,2 828,2
2.Оборотнi активи 1358,6 832,8
3.Витрати майбутнiх перiодiв 0 0
Разом 2397,8 1661,0
В пасивi
1.Власний капiтал 2309,2 1629,6
2.Забезпечення наступних витрат i платежiв
3.Довгостроковi зобов'язання 9 0
4.Поточнi зобовязання 88,6 31,4
5.Доходи майбутнiх перiодiв 0
Разом 2397,8 1661,0
8. Аналiз показникiв фiнансового стану.
За даними фiнансової звiтностi були розрахованi показники фiнансового стану ЗАТ "БУ-28" (таблиця № 2).
Таблиця № 2
Показники Формула розрахунку показника фiнансового стану Фактичне значення
2010р.
2011р. Нормативне значення
1 2 3 4 5
Показники лiквiдностi
1. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi К1 = (ф.№1(стр.230+
стр.240) I ф.№1 стр.620
0,006
0,54
Бiльше 0,2
2. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) К2 = ф.№1(стр.260+270)I
Ф.№1(стр.480+стр.620+
630)
15,3
26,5
Бiльше 1,0
Показники платоспроможностi Бiльше 0
3. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (або незалежнос-
тi, автономiї) К3 = ф.№1 стр.380 I ф.№1 стр.640)
0,96
0,98
Бiльше 0,5
4. Коєфiцiент покриття зобов'язань власним капiталом. К-4 (ф.№1 стр.380I ф.№1
(стр.480+620)
26,0
51,8
Не менше 1
5. Коефiцiєнт рентабельностi активiв К5 = Ф№2 стр.220 I
Ф.№1 стр.280(гр.3+гр4):2
0
-0,33
Бiльше 0
6.Коєфiцiєнт рентабельностi дiяльностi Чистий прибутокIчистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї(товарiв,послуг)
0
-0,66
Бiльше 1
Здатнiсть пiдприємства розрахуватись по своїм короткостроковим зобов'язанням перед кредиторами - це лiквiднiсть. Пiдприємство вважається лiквiдним, якщо воно може виконати свої короткостроковi зобов'язання пiсля реалiзацiї поточних активiв.
Лiквiднiсть характеризується слiдуючими показниками:
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi показує скiльки грошей пiдприємство має на кожну гривню поточних боргiв. У ЗАТ "БУ- 28" станом на 31.12.2011р. вiн становить - 0,54 при нормативному значеннi 0,20 - 0,35.
Загальний коефiцiєнт лiквiдностi характеризує яка частина поточних зобов'язань може бути погашена за рахунок поточних активiв (грошовi кошти, дебiторська заборгованiсть, запаси). В загальному випадку нормальним вважається значення цього показника бiльше - 1. На ЗАТ "БУ-28" станом на 31.12.2011р. вiн становить - 26,5 означає, що баланс пiдприємства лiквiдний.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi коштiв, авансованих у його дiяльнiсть стiйкий i становить на 31.12. 2011р. - 0,98 при нормативному значеннi бiльше - 0,50.
Коєфiцiент покриття зобов'язань власним капiталом - 51,8, при нормативному значеннi не менше 1,0, означає, що пiдприємство своїм власним капiталом не перекриває зобов'язання.
Коефiцiєнт рентабельностi власного капiталу показує, що кожна гривня вкладена в активи пiдприємства приносить - 0,33 грн. збитку. Коефiцiєнт рентабельностi дiяльностi - (-0,66
Пiдприємство у 2011р.працювало не рентабельно.
Розрахованi показники дають змогу зробити висновок про те, що баланс ЗАТ "БУ-28" лiквiдний, стан платоспроможностi задовiльний. Поточна дiяльнiсть ЗАТ залежна вiд зовнiшнiх кредиторiв в допустимих значеннях..
Незалежний аудитор IЛюбченко I.М.I
м.Черкаси вул..Гагарiна 21 кв.266
22 березня 2012р.
Незалежний аудитор Любченко Iван Миколайович
Сертифiкат аудитора -серiя А №002977. Рiшення АПУ вiд 29.09.2005р. №153I2, термiн дiї сертифiкату продовжено до 31.10.2010р. Свiдоцтво про внесення до реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi №3115, строк дiї якого до 12.12.2012р. т. (0472)76-17-97,моб. 8 067 4911501,566882, 80949847882
Аудиторський висновок
щодо повного пакету фiнансової звiтностi закритого акцiонерного товариства " Будiвельне управлiння - №28 " станом на 31.12.2008р. проведений незалежним аудитором Любченко I.М.
Черкаси 31 березня 2009р.
1. Основнi вiдомостi про пiдприємця.
Прiзвище, iм'я та по батьковi фiзичної особи Пiдприємець Любченко Iван Миколайович
Iдентифiкацiйний номер субєкта
пiдприємницької дiяльностi 1977010552
Номер та дата видачi свiдоцтва про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 3115 вiд 26.12.2002р., видано Аудиторською Палатою України, строк дiї свiдодства до 13.12.2012р.
Номер, серiя, дата видачi сертифiката аудитора, та термiн дiї Серiя А, №002977, Рiшенням Аудиторської Палати України №153I2 вiд 29.09.2005р., термiн дiї сертифiката продовжено до 31.10.2010 р.
Мiсце проживання : м. Черкаси, вул. Гагарiна, 21I266,
тел. 76-17-97
Номер свiдоцтва про державну реєстрацiю, та дата видачi 1977010552, вiд 20.12.2002р.
Орган, що видав свiдоцтво Виконком Черкаської мiської ради.
2. Основнi вiдомостi про емiтента.
Повна назва Закрите акцiонерне товариство "Будiвельне управлiння № 28"
Код ЄДРПОУ 32033676
Мiсцезнаходження 7110136400, 18014 м. Черкаси, Приднiпровський р-н, вул. Першотравнева, 72.
Дата реєстрацiї 10.06.2002р. № 9403
Основнi види дiяльностi 45.21.1 Загальне будiвництво будiвель(новi роботи з
замiни,реконструкцiї та вiдновлення)
60.24.1 Дiяльнiсть автомобiльного вантажного
транспорту
51.32.0 Оптова торгiвля будiвельними матерiалами
51.55.0 Оптова торгiвля хiмiчними продуктами
51.70.0 Iншi види оптової торгiвлi
3. Основнi вiдомостi про умови договору на
проведення аудиту.
Номер договору на проведення аудиту : №23 вiд 23.03.2009р.
Перiод проведення перевiрки: з 01.01.2008р. по 31.12.2008р.
Дата початку проведення аудиту : 26.03. 2009р.
Дата закiнчення проведення аудиту :30.03. 2009р.
Пiдставою для проведення аудиту є дiючi законодавчi акти України, а також:
- вимоги ст.18 "Облiк та звiтнiсть товариства" Закону України "Про господарськi товариства" вiд 19.09.91р. № 1576- XII iз змiнами та доповненнями:
- п.1 ст.10 Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" вiд 22.04. 93р. № 3125-XII iз змiнами та доповненнями;
- Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку (Затвердженого рiшенням ДКЦПФР вiд 19.12.2006р. №1528)
Аудиторська перевiрка проведена в повному масштабi вимог МСА 3000"
"Завдання з надання впевненостi" та МСА-700"Висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фiнансових звiтiв загального призначення" якi вимагають , щоб аудиторський висновок мiстив чiтко сформовану думку щодо фiнансових звiтiв. Ця вимога випливає з мети проведення аудиторської перевiрки фiнансових звiтiв, яка полягає в наданнi аудиторовi можливостi висловити думку стосовно того, чи складенi фiнансовi звiти в усiх суттєвих аспектах згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi.
Аудитор перевiрив фiнансовi звiти суб'єкта господарювання, що додаються.
Вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне вiдображення iнформацiї в фiнансових звiтах у вiдповiдностi до застосовної концептуальної основи фiнансової звiтностi покладається на керiвництво товариства.
Вiдповiдальнiсть аудитора - є висловлення думки щодо фiнансових звiтiв на основi результатiв аудиторської перевiрки. Аудит проводився у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту, якi вимагають вiд аудитора дотримання етичних вимог та вiдповiдного планування i виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi,що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Пiд час аудиту зроблено дослiдження шляхом тестування доказiв,що пiдтверджує цифровий матерiал на обгрунтування сум та iнформацiї розкритих у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до оцiнених ризикiв, а також дано оцiнку вiдповiдностi застосованих принципiв облiку нормативним вимогам "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", Плану рахункiв бухгалтерського облiку та Iнструкцiї по застосуванню плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.11.1999р. та Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, чинним протягом перiоду перевiрки. Отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення аудиторської думки.
4. Аудит фiнансової та бухгалтерської звiтностi.
Аудиторська перевiрка здiйснювалася на пiдставi наступних документiв:
- установчi документи;
- наказ про облiкову полiтику на 2008р.
- оборотно-сальдовi вiдомiстi по рахунках за 2008р.
- касовi та банковськi документи.
- документи аналiтичного облiку по операцiях, що пiдлягають аналiтичному облiку.
- матерiали проведення iнвентаризацiї за 2008р.
- Головна книга за 2008р.
- бухгалтерська та фiнансова звiтнiсть пiдприємства за 2008р.в тому числi:
Баланс станом на 31.12.2008р.- додаток до П(С) БО №2.
Звiт про фiнансовi результати за 2008р. - додаток до П(С) БО №3.
Звiт про рух грошових коштiв за 2008р.- додаток до П(С) БО №4.
Звiт про власний капiтал за 2008р. - додаток до П(С) БО №5.
Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2008р.
Протягом 2008р.згiдно наказу про облiкову полiтику пiдприємства було забезпечено незмiннiсть вiдображення господарських операцiй та оцiнки майна. Облiкова полiтика сформована у вiдповiдностi з основними принципами бухгалтерського облiку i фiнансової звiтностi: автономностi, обачностi, послiдовностi, безперервностi, повного висвiтлення подiй, превалювання сутностi над формою, перiодичностi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат.
Облiкова полiтика забезпечує можливiсть надання користувачам фiнансової звiтностi правдивої, повної та неупередженої iнформацiї про фiнансовий та майновий стан пiдприємства, доходи витрати i способи отримання фiнансових результатiв,
У 2008р. застосовувався План рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань господарських операцiй пiдприємства з урахуванням положень Iнструкцiї, щодо застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобовязань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй затвердженої наказом Мiнфiну вiд 30.11.1999р. №291 ( зi змiнами та доповненнями). При веденнi бухгалтерського облiку пiдприємство в основному дотримувалося принципiв i методiв, передбачених Нацiональними положеннями (стандартами )бухгалтерського облiку i вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi " вiд 15.07.1999р. №996-14
Для обробки облiкових даних застосовувалась журнально -ордерна форма облiку з врахуванням особливостей своєї дiяльностi. Бухгалтерська та статистична звiтнiсть складалася своєчасно.
Статтi наведенi у фiнансовi звiтностi вiдповiдають таким критерiям:
iснує ймовiрнiсть надходження або вибуття економiчних вигод i їх оцiнка може бути достовiрно визначена.
5.Аудиторський висновок.
В звязку з тим, що перевiрка мала вибiрковий характер та обмеження в часi, слiд врахувати можливiсть iснування невиявлених розбiжностей, якi не були предметом оцiнки аудитора.
У зв'язку з неможливiстю перевiрки фактiв, якi стосуються неучастi аудитора в iнвентаризацiї активiв, немає змоги дати висновок по вказаних моментах, однак цi обмеження не мають впливу на фiнансову звiтнiсть та на стан справ в цiлому.
З цiєї причини можливi вiдхилення в показниках фiнансової звiтностi однак, цi вiдхилення мають незначний вплив на фiнансову звiтнiсть
Ми пiдтверджуємо, що фiнансова звiтнiсть, за винятком згаданих обмежень, справедливо та достовiрно у вiдповiдностi до застосовної концептуальної основи фiнансової звiтностi в усiх суттєвих аспектах вiдображає фiнансовий стан закритого акцiонерного товариства "Будiвельне управлiння -28" станом на 31 грудня 2008р., отриманих доходiв i понесених витрат, руху грошових коштiв та обсягiв власного капiталу. Система бухгалтерського облiку та звiтностi, вiдовiдає законодавчим та нормативним вимогам Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених Мiнфiном України i iншим вимогам чинного законодавства, та прийнятою облiковою полiтикою.
Аудиторський висновок пiдготовлено згiдно мiжнародного стандарту аудиту 700 "Висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фiнансових звiтiв загального призначення" i вiдповiдають нормативним вимогам щодо бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.
Усi форми рiчної фiнансової звiтностi взаємно пов'язанi i вiдповiдають одна однiй
6. Розкриття iнформацiї вiдповiдно до встановлених
нормативiв, нацiональних (П) СБО.
6.1 Облiк необоротних активiв та їх зносу.
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок року становить - 1547 тис.грн.,знос - 449 тис.грн., залишкова вартiсть -1098 тис.грн., станом на 31.12.2008р. вiдповiдно становить - 2203 тис.грн., знос - 714 тис.грн., залишкова вартiсть - 1489 тис.грн.
На пiдприємствi облiк основних засобiв та нематерiальних активiв, їх надходження, реалiзацiя, лiквiдацiя i т.д. органiзовано вiдповiдно до Положення (Стандарту) бухгалтерського облiку № 7 "Основнi засоби" та №8 "Нематерiальнi активи". Придбанi (створенi) основнi засоби зараховуються на баланс пiдприємства за первинною вартiстю. Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв Облiк основних засобiв ведеться в бухгалтерських регiстрах по iнвентарних об'єктах та матерiально вiдповiдальним особам. Вартiсть основних засобiв вiдображена в фiнансовiй звiтностi по iсторичнiй собiвартостi. Згiдно наказу про облiкову полiтику по ЗАТ "БУ-28" нарахування амортизацiї основних засобiв здiйснюється по податковому методу нарахування амортизацiї передбаченим ст.8 ЗУ "Про оподаткування прибутку пiдприємств".За 2008р.нараховано амортизацiї основних засобiв на суму - 265 тис.грн.
6.2 Запаси.
Пiдприємство вважає запасами активи, якi :
- утримуються для використання за умов звичайної господарської дiяльностi, перебувають у процесi виробництва, виконання робiт, надання послуг, управлiння виробництвом, а також у разi, якщо iснує ймовiрнiсть отримання в майбутньому економiчних вигод, пов'язаних iз їх використанням та їх вартiсть може бути достовiрно визначена. Одиницею облiку запасiв вважається найменування запасiв.
Облiк запасiв на пiдприємствi здiйснюється вiдповiдно до П (С)БО № 9 "Запаси".
Оцiнка запасiв при надходженнi здiйснюється за первiсною вартiстю, запаси якi виготовляються власними силами, визначаються згiдно П(С)БО 16, при вибуттi запасiв у виробництво, та iншому вибуттi за методом середньозваженої собiвартостi .
До складу первiсної оцiнки запасiв пiдприємство включало суми транспортно-заготiвельних витрат згiдно вимог П(С)БО.
Вартiсть малоцiнних та швидкозношуючих предметiв, якi визнаються запасами, при передачi в експлуатацiю виключаються зi складу активiв та ведеться оперативний кiлькiсний облiк за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдальними особами протягом строку їх фактичного використання.
При перевiрцi документального оформлення та вiдображення в облiку операцiй по оприбуткуваннi та вiдпуску ТМЦ та їх переоцiнцi встановлено, що пiдставою для цього являються первиннi документи, якi фiксують факти здiйснення господарських операцiй у вiдповiдностi з ЗУ "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" та Положення про документальне забезпечення записiв в бухгалтерському облiку ,якi були затвердженi Мiнфiном України вiд 24.05.1995р. №68
Товариство здiйснило iнвентаризацiю своїх запасiв станом на 01 листопада 2008р.,результати якої вiдображено в iнвентаризацiйних описах. Нестач i втрат товаро-матерiальних цiнностей не виявлено.
Станом на 31.12.2008р. виробничих запасiв рахувалися на суму - 323 тис. грн.,.
6.3 Дебiторська заборгованiсть.
Облiк, оцiнка реальної дебiторської заборгованостi в цiлому здiйснюється вiдповiдно Положенню (стандарту) бухгалтерського облiку № 10 "Дебiторська заборгованiсть", i признається активом коли є вiрогiднiсть отримати в майбутньому економiчнi вигоди.
Iнформацiя про дебiторську заборгованiсть станом на 31.12. 2008р.
Вид дебiторської заборгованостi Рядок балансу Сума, тис.грн.
1 2 3
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги :
Чиста реалiзацiйна вартiсть
Первiсна вартiсть
Резерв сумнiвних боргiв
160
161
162
3988
3988
0
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками :
Iз внутрiшнiх розрахункiв
200
1
Поточнi фiнансовi iнвестицiї 220 181
Разом 4170
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги в балансi вiдображена за чистою реалiзацiйною вартiстю. Чиста реалiзацiйна вартiсть дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги на 31.12.2008р. становить - 3988 тис.грн. Розмiр резерву сумнiвних боргiв пiдприємством не нараховувався. Пiд час аудиту було встановлено, що продаж робiт, послуг реєструється вчасно i точно, продаж представляє дiйснi операцiї, грошовi надходження вiдповiдають балансовим рахункам дебiторiв. Дебiторська заборгованiсть за розрахунками iз внутрiшнiх розрахункiв на кiнець року становить -1 тис.грн. Поточнi фiнансовi iнвестицiї на кiнець року становлять -181 тис.грн.
Грошовi кошти та їх еквiваленти на кiнець року становлять - 319 тис.грн. Проведено тест вiдповiдностi оборотiв синтетичних i аналiтичних регiстрiв облiку в нацiональнiй валютi - розбiжностей не встановлено. Залишок по рахунках коштiв належним чином вiдбиває грошовi надходження i виплати протягом звiтних перiодiв.
6.4 Власний капiтал.
До власного капiталу включено :
1. Статутний капiтал.
Статутний капiтал зформовано в повному обсязi в сумi 181 тис.грн. Вiн подiлений на 18090 шт. простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 10,00 грн кожна. Випуск акцiй зареєстровано ЧТУ ДКЦПФР 28.08.2002р. Реєстрацiйний № 57I23I1I02. Форма випуску акцiй - документарна.
2. Резервний капiтал на кiнець року становить - 188 тис.грн.
3. Нерозподiлений прибуток станом на 31.12. 2008 року становить - 3996 тис.грн. Пiдприємство в результатi фiнансово-господарської дiяльностi за 2008р. отримало прибуток в сумi - 1782 тис.грн.
6.5 Зобов'язання.
Облiк, оцiнка, структура зобов'язань в облiку та балансi визначенi вiдповiдно до П(С) БО 11 "Зобов'язання".
6.5.1 Перевiрка облiку кредиторської заборгованостi.
Основну суму поточних зобов'язань складають: розрахунки з постачальниками за товари, роботи, послуги - 760 тис.грн.
Поточнi зобовязання за розрахунками : з бюджетом - 57 тис.грн., зi страхування - 91тис. грн., з оплати працi - 182 тис.грн., з учасниками - 35 тис.грн.
У процесi контролю були звiренi записи у регiстрах облiку з даними первинних документiв,вiдповiднiсть дат, сум та кореспонденцiю рахункiв по розрахунках з кредиторами, включаючи розрахунки з оплати працi, зi страхування, з пiдзвiтними особами. Проведено тест вiдповiдностi оборотiв синтетичних i аналiтичних регiстрiв облiку - розбiжностi не встановлено.
Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi за сумою погашення.
6.6 Облiк фiнансових результатiв.
Доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) визначається на пiдприємствi вiдповiдно до положення П(С)БО 15 "Доходи". Доходи вiдображаються в облiку та звiтностi у момент виникнення, незалежно вiд часу надходження i сплати грошей в сумi справедливої вартостi активiв.
Прибуток визначено i наведено у Звiтi про фiнансовi результати за 2008р. по критерiях визнання доходiв i витрат вiдповiдно до П(С)БО "Звiт про фiнансовi результати".
№ пIп Стаття Код рядка Сума, тис.грн.
1 2 3 4
1 Доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 010 16307
2 Податок на додану вартiсть 015 (2718)
3 Чистий доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 035 13589
4 Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв,робiт, послуг) 040 (5795)
5 Валовий прибуток
050
7794
6 Iншi операцiйнi доходи
060
16
7 Адмiнiстративнi витрати 070 (1243)
8 Витрати на збут 080 0
9 Iншi операцiйнi витрати 090 (4191)
10 Прибуток вiд операцiйної дiяльностi 100 2376
11 Iншi фiнансовi доходи 120 0
12 Iншi доходи 130 0
13 Фiнансовi витрати 140 0
14 Iншi витрати 160 (0)
15 Прибуток вiд звичайної дiяльностi до оподаткування 170 2376
16 Податок на прибуток вiд звичайної дiяльностi 180 (594)
17 Прибуток вiд звичайної дiяльностi 190 1782
18 Чистий прибуток 220 1782
Елементи операцiйних витрат.
Матерiальнi затрати 2732 тис.грн.
Витрати на оплату працi 2901 тис.грн.
Вiдрахування на соцiальнi заходи 1102 тис.грн.
Амортизацiя 265 тис.грн.
Iншi операцiйнi витрати 4229 тис.грн.
Разом 11229 тис.грн.
6.7 Результати аудиторських дослiджень.
Фiнансовий звiт пiдприємства пiдготовлено вiдповiдно до норм Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" вiд 16.07.1999р. № 996-XIV, Порядку подання фiнансової звiтностi затвердженого Постановою КМУ вiд 28.03.2000р. №419 та П(С)БО №1 "Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi", виходячи з припущення, що пiдприємство є безперервно дiючим i залишиться таким в майбутньому.
На пiдставi даних проведеного аудиту ми важаємо, що фiнансова звiтнiсть ЗАТ дає правдиве i неупереджене вiдображення фiнансового стану за рiк, який закiнчився 31 грудня 2008р. i результатiв його дiяльностi, руху грошових коштiв i власного капiталу.
Повнота та достовiрнiсть фiнансової звiтностi повнiстю вiдповiдає встановленим нормативам бухгалтерського облiку, зокрема Положенням (стандартам) бухгалтерського облiку в Українi :
№2. "Баланс", затверджене цим же наказом з послiдуючими змiнами i доповненнями.;
№3. "Звiт про фiнансовi результати", затверджене цим же наказом зi змiнами i доповненнями.;
№4. "Звiт про рух грошових коштiв".;
№5. "Звiт про власний капiтал", якi також затвердженi цим наказом.
Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi за 2008р.
Станом на 31.12.2008р. активи ЗАТ "БУ-28" склали - 6301тис. грн., iз них :
- необоротнi активи - 1489 тис.грн.;
- оборотнi активи - 4812 тис.грн.;
- витрати майбутнiх перiодiв - 0 тис.грн.
Класифiкацiя та оцiнка активiв у бухгалтерському облiку ЗАТ проведена правильно у вiдповiдностi Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку :
№7 "Основнi засоби", затверджене наказом Мiнфiну України, вiд 27.04.2000р.№92.
№9 "Запаси", затверджене наназом МФУ вiд 20.10.1999р. №246.;
№10 "Дебiторська заборгованiсть", затверджене наказом МФУ вiд 8.10.1999р.№237
Пасиви станом на 31.12.2008р.становили - 6301 тис.грн., з них :
- власний капiтал - 4365 тис.грн.;
- забезпечення наступних платежiв i витрат - 811 тис.грн.;
- довгостроковi зобов'язання - 0 тис.грн.;
- поточнi зобов'язання - 1125 тис.грн.;
- доходи майбутнiх перiодiв - 0 тис.грн.
Визнання та оцiнка зобов'язань вiдповiдають Положенню (стандарту) бухгалтерського облiку №11 "Зобов'язання", затверджене наказом МФУ вiд 31.01.2000р. №20.
Розмiри капiталу та зобов'язань реальнi, вiдповiдають бухгалтерським регiстрам i матерiалам iнвентаризацiї.
6.8 Розкриття iнформацiї вiдповiдностi вартостi чистих активiв
вимогам законодавства.
Вартiсть чистих активiв згiдно ЦКУ ч.3 ст.155 не може бути меншою вiд суми статутного капiталу. Вартiсть чистих ативiв ЗАТ "БУ-28" становить - 4365 тис.грн. (6301 -1125 -811), що на 4184 тис.грн. бiльше вартостi статутного капiталу.
6.9 Розкиття особливої iнформацiї емiтента цiнних паперiв.
За звiтний перiод не виявлено iнформацiю, що може вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв.
7.Аналiз фiнансового стану.
За даними фiнансової звiтностi були розрахованi показники фiнансового стану ЗАТ "БУ-28" за 2008р. (додаток № 1).
Джерелами iнформацiй для проведення фiнансового аналiзу є :
- баланс станом на 31.12.2008р. (форма №1 );
- звiт про фiнансовi результати за 2008р.(форма №2).
Аудиторський висновок складено в 3-х примiрниках, два з яких належать "Замовнику " i один "Виконавцю".
Незалежний аудитор IЛюбченко I.М.I
м.Черкаси вул. Гагарiна21 кв.266
31.03.2009р.
Додаток № 1
Довiдка
про фiнансовий стан ЗАТ "БУ-28" станом на 31.12.2008р.
Показники Формула розрахунку показника фiнансового стану Орiєнто-
ване позитивнезначення показника Фактичне значення коеф-тiв станом на 31.12.
2008р. Вiдхи-лен- ня
(+ ; -)
1 2 3 4 5
1. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi К1 = (ф.№1(стр.230+
стр.240) I ф.№1 стр.620
0,2 - 0,35
0,28
+0,74
2. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) К2 = ф.№1(стр.260+270)I
Ф.№1(стр.480+стр.620+
630) бiльше 1 4,28 +3,28
3. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (або незалежнос-
тi, автономiї) К3 = ф.№1 стр.380 I ф.№1 стр.640)
бiльше0,5
0,69
+0,19
4. Коєфiцiент покриття зобов'язань власним капiталом. К-5 (ф.№1 стр.380I ф.№1
(стр.480+620)
не мень-
ше 1.0 3,88 2,88
5. Коефiцiєнт рентабельностi активiв К6 = Ф№2 стр.220 I
Ф.№1 стр.280(гр.3+гр4):2 Бiльше 0 0,37
Здатнiсть пiдприємства розрахуватись по своїм короткостроковим зобов'язанням перед кредиторами - це лiквiднiсть. Пiдприємство вважається лiквiдним, якщо воно може виконати свої короткостроковi зобов'язання пiсля реалiзацiї поточних активiв.
Лiквiднiсть характеризується слiдуючими показниками :
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi показує скiльки грошей пiдприємство має на кожну гривню поточних боргiв. У ЗАТ "БУ-28" станом на 31.12.2008р. вiн становить - 0,28 при нормативному значеннi 0,20 - 0,35.
Загальний коефiцiєнт лiквiдностi характеризує яка частина поточних зобов'язань може бути погашена за рахунок поточних активiв (грошовi кошти, дебiторська заборгованiсть, запаси). В загальному випадку нормальним вважається значення цього показника бiльше - 1 . На ЗАТ "БУ-28" " станом на 31.12.2008р. вiн становить - 4,28 означає, що баланс пiдприємства лiквiдний.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi коштiв, авансованих у його дiяльнiсть i становить на 31.12. 2008р. - 0,69 при нормативному значеннi бiльше - 0,50.
Коєфiцiент покриття зобов'язань власним капiталом - 3,88 при нормативному значеннi не менше 1,0, означає, що пiдприємство своїм власним капiталом перекриває зобов'язання.
Коефiцiєнт рентабельностi власного капiталу показує, що кожна гривня вкладена в активи пiдприємства приносить - 0,37 грн. прибутку.
Пiдприємство у 2008р.працювало рентабельно, i отримало прибуток в сумi - 1782тис.грн.
Розрахованi показники дають змогу зробити висновок про те, що баланс ЗАТ "БУ-28" лiквiдний, стан платоспроможностi задовiльний. Поточна дiяльнiсть ЗАТ незалежна вiд зовнiшнiх кредиторiв.
Незалежний аудитор IЛюбченко I.М.I |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
Предметом дiяльностi Товариства є:
- виконання будiвельно-монтажних робiт, промислових, адмiнiстративно-побутових, соцiально-культурних, спортивних, житлових та об'єктiв сiльськогосподарського призначення;
Товариство виконує будiвельнi та монтажнi роботи по зведенню несучих та огороджуваних конструкцiй будiвель та споруд:
- iнженерна пiдготовка будiвництва, розробка котлованiв та траншей;
- влаштування фундаментiв монтажних та збiрних;
- монтаж металевих конструкцiй будiвель та споруд;
- виконання бетоних та залiзобетоних конструктивний елементiв, каркасiв споруд;
- виконання кам'яних та армокам'яних iнженерних споруд цеглi, каменiв, блокiв;
- монтаж зовнiшних iнженерних систем, мереж, споруд водопостачання, каналiзацiї, теплового i горячого водопостачання.
Основнi поставщики "Черкасизалiзобетон", завод "Буддеталь", завод ЖБИ "Райагробуд" |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
В 2007 роцi товариство було придбано активiв на загальну суму 455,5 тис. грн, в тому числi автомобiль "Тайота "Камрi" - 482,4 тис. грн, Екскаватор - 122,7 тис. грн.
В 2008 роцi придбано основних засобiв на суму 656,0 тис. грн, в тому числi екскаватор на суму 511, 2 тис. грн.
В 2009 р. була придбана телескопiчна вишка на суму 7,0 тис. грн,
В 2010 було придбано активiв на суму 15,3 тис. грн
В 2011 придбання активiв не було.
За останнi 5 рокiв вiдчудження активiв не було. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок року становить - 2225,7 тис. грн., знос - 1186,5 тис. грн., залишкова вартiсть - 1039,2 тис. грн., станом на 31.12.2011р. вiдповiдно становить - 2157,3тис. грн., знос - 1329,1 тис. грн., залишкова вартiсть - 828,2 тис.грн.
Будiвлi та споруди складають 6% вiд загальної суми основних засобiв, машини та обладнання - 53%, транспортнi засоби - 35,4%
За звiтний перiод списано з балансу основних засобiв та нематерiальних активiв внаслiдок iх невiдповiдностi критерiям визнання активом на суму - 68,4 тис.грн., в тому числi за рахунок зносу на суму - 45,8 тис.грн. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
Основна проблема, яка впливає на господарську дiяльнiсть пiдприємства, це неплатоспроможнiсть пiдприємств, пiдприємцiв, фiзичних осiб. Фiнансово-економiчнi - коливання валютних курсiв, зростання цiн на енергоносiї, газ, воду.
Дiяльнiсть товариства зазнала значного впливу внаслiдок нестабiльної економiки в країнi. Як результат, iснує невизначенiсть, яка може негативно вплинути на майбутнi операцiї Товариства. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
За звiтний перiод було сплачено до пенсiйного фонду штрафних санкцiй на суму 3680 грн. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Товариство здiйснює дiяльнiсть за рахунок власних коштiв.Розрахованi показники дають змогу зробити висновок про те, що баланс товариства лiквiдний, стан платоспроможностi задовiльний. Поточна дiяльнiсть ПрАТ залежна вiд зовнiшнiх кредиторiв в допустимих значеннях. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
На кiнець звiтного року укладених але не виконаних договорiв не було. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
За умови нестабiльностi економiки в Українi прогнозування дiяльностi ПрАТ "БУ-28" носить приблизний характер. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
Дослiджень та розробок в звiтному роцi не було. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Судових справ, стороною в яких виступав емiтент в звiтному перiодi не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Iншої iнформацiї, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента вiдсутня |
|